Dzikie oblicze Alaski - rejs Ketchikan - Sitka - Juneau - Ketchikan

Zobacz zamkniętą dla zwykłych turystów Glacier Bay na Alasce z pokładu trimaranu Crowther Buccaneer/Kraken. Dzięki uzyskanym pozwoleniom płyniemy w samo serce dzikiej natury. Zaczynamy w Ketchikan, a nasze apetyty turystyczne zaspokoją takie miejsca jak: Sitka, Petersburg (kto wie ile ich jest na świecie?), Wrangall, Wyspy: Broughton, Discovery, San Juan. Odwiedzimy cudowne alaskańskie fiordy z niewielkimi wioskami rybackimi, zobaczymy cielące się lodowce.

 Na pewno spotkamy bogate ślady burzliwej przeszłości tego regionu, który przeszedł z rąk rosyjskich do amerykańskich i dzięki temu jest niezwykle bogaty kulturowo. Stare kopalnie, dzielnica „rozrywki” w Ketchikan czy interpretacja indiańskich totemów to tylko niektóre z wielu atrakcji.

Alaska to prawdziwe królestwo przyrody, mam niemałą szansę zobaczyć wieloryby, orki, a na ladzie spotkać niedźwiedzie. Wody Alaski są także bardzo bogate w ryby będzie więc szansa złowić halibuta czy dzikiego łososia. A wieczorem będziemy się delektować najbardziej dekadenckim drinkiem na świecie, w którym lód (z lodowca) jest starszy od whisky. Alaska, choć cieszy się rosnącą popularnością nie jest jeszcze często odwiedzana przez żeglarzy warto więc ruszyć w te rejony zanim to sie zmieni. Podczas rejsu szansa na staż na wodach pływowych w bardzo ciekawym nawigacyjnie regionie.

Płyniemy niezwykle dobrze wyposażonym i utrzymanym trimaranem Crowther Buccaneer/Kraken Lung – Ta. Na pokładzie mamy kajaki, co umożliwi nam dodatkowe wyprawy z przepięknych kotwicowisk.

Ramowa koncepcja trasy to: Ketchikan – Sitka – Juneau – Ketchikan a cały rejs z eksploracją malowniczych fiordów i zatok potrwa 10 dni.

Cena rejsu: 6500PLN plus 200USD all inclusive. Cena nie zawiera podróży do i z mariny w Ketchikan.

Kto prowadzi rejs: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Zapisz się na rejs Ketchikan - Sitka - Juneau - Ketchikan

Imię(*)
Nieprawidłowe dane

Nazwisko(*)
Nieprawidłowe dane

E-mail(*)
Nieprawidłowe dane

Telefon(*)
Nieprawidłowe dane

Termin(*)

Nieprawidłowe dane

Uwagi/oczekiwania
Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt