Projekt regatowy prowadzony przez Sailpro School of Yachting. Jesteśmy grupą przyjaciół od lat związanych z żeglarstwem morskim, regatowym i turystycznym. Pływamy zawodowo, ale jest to też naszą pasją. Projekt Sailpro Racing powstał z myślą o amatorach - żeby dać możliwość uczestnictwa w najlepszych amatorskich i profesjonalnych regatach offshorowych fascynatom żeglarstwa - tak jak to ma miejsce w Anglii, czy w innych krajach na świecie, gdzie zaprzyjaźnione ekipy, co weekend ścigają się dla przyjemności, po drodze uczestnicząc w najlepszych regatach w sezonie. Pływamy na klasycznych, cenionych jednostkach - naszej Sigmie 38OOD i świetnym 34 stopowym trimaranie, według projektu Locke’a Crowthera. Jest to możliwość uczestnictwa w regatach dla każdego, także w regatach światowych. Uczymy się od najlepszych, startujemy z najlepszymi!

Nasz Team

Agnieszka Schramm-Newth jest założycielką Sailpro School of Yachting w Warszawie, pierwszej polskiej szkoły żeglarskiej z akredytacją RYA. Jest certyfikowaną instruktorką żeglarstwa, ze stopniem RYA Yachtmaster Ocean. W swojej żeglarskiej karierze przepłynęła ponad 85 000 nm na morzach i oceanach, sześciokrotnie przekraczając Atlantyk, w 2012 płynąc jako skipper w regatach ARC i zajmując tam pierwsze miejsce wśród żeglarskich dwójek.

Szymon Kuczyński - Żeglarz od kilkunastu lat, ze szczególnymi umiejętnościami w obszarze żeglowania w pojedynkę. Z wykształcenia technik obsługi portów. Posiada dar skutecznej realizacji własnych, nawet najbardziej odważnych pomysłów żeglarskich. Wraz ze swoją dziewczyną, Dobrochną Nowak prowadzi „Zew Oceanu” - inicjatywę, realizującą różnorakie projekty żeglarskie, takie jak zakończony już projekt "Setką przez Atlantyk ", czy "Islandia 2014" i "Maxus Solo Around". Pragnie udowadniać, że żeglarstwo to sport bezpieczny i nie musi być wcale kosztowny. Ma na koncie samotne okrążenie Ziemi na pokładzie swojego jachtu Atlantic Puffin.

Mateusz Kubik - Żeglarz i podróżnik. Pływa jachtami mniejszymi i większymi od 15 roku życia. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt tysięcy mil i opłyniętą północną półkulę, żeglował po Karaibach, Śródziemnym, Północnym, kilka razy przekroczył Atlantyk i tak do znudzenia. W planach regaty na Alasce, Pacyfiku oraz samotne żeglowanie po Bałtyku. Na co dzień, kiedy nie dostarcza jachtów, zajmuje się zawodowo kawą, jako trener baristów, analityk sensoryczny i konsultant. Pisze również artykuły do gazet i magazynów, fotografuje i opowiada w radio o muzyce.


Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt