Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

×

Ostrzeżenie

The form #29 does not exist or it is not published.

RYA Radar w trybie wieczorowym w Warszawie!

Ponieważ aura coraz bardziej sprzyja pływaniu (choć pewnie jeszcze czeka nas uderzenie zimna), zdecydowaliśmy umożliwić Wam zdobycie certyfikatu RYA Radar w trybie wieczorowym w Warszawie. Zajęcia odbędą się w dwa popołudnia/wieczory i oprócz intensywnych ćwiczeń rozwiążemy testy, które pozwolą uzyskać certyfikat RYA Radar. W ten sposób nie tracimy czasu i intensywnie dążymy do celu a weekend WOLNY! Zapraszamy we wtorek i czwartek 18 i 20 sierpnia 2015 start o 1800.

 

Radar to podstawowe urządzenie zapewniające bezpieczeństwo jachtu i załogi w warunkach ograniczonej widzialności. Coraz więcej jachtów ma na pokładzie dobrej jakości radar, a Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Kolizjom na Morzu wymagają, aby używać radaru w sposób kompetentny.

Radar to najprawdopodobniej najbardziej przydatna ze wszystkich elektronicznych pomocy nawigacyjnych, ale właściwe rezultaty uzyskasz tylko wtedy, jeżeli rozumiesz jak używać jego wszystkich funkcji w sposób prawidłowy i jak interpretować wynik. Pamiętaj, że radar nie widzi wszystkiego i nie wyświetla celów tak, jak my to widzimy. Dlatego też kluczowe jest zrozumienie jego ograniczeń i prawidłowa interpretacja obrazu.

Jak wszystkie kursy RYA, także i Radar jest prowadzony w języku polskim i angielskim. Pamiętaj, że język używany na morzu jest bardzo uproszczony a wieloletnie doświadczenie SAILPRO w szkoleniu dwujęzycznym zapewni Ci sukces także podczas tego kursu.

Zagadnienia poruszane na kursie RYA Radar

  • how the radar set works
  • how its adjustments and features affect the way it works
  • target definition
  • radar reflectors
  • types of radar display
  • radar plotting
  • the use of radar in navigation and collision avoidance

Kto prowadzi kurs: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Koszt

Cena kursu zawiera:
- opłatę za kurs
- książkę z ćwiczeniami
- materiały do wykonywania nakresów radarowych
- ćwiczenia na symulatorze

Koszt: 350PLN + 20GBP (ćwiczenia i certyfikat RYA)


Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt