Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Weather bomb uderzy w Wyspy Brytyjskie, a nasz jacht stoi w Cowes

Niż Aleksandra rozbudowuje się na wschód od Grenlandii. Magic Sea Weed, bloger, który obserwuje rekordowe wartości falowania, opublikował wyniki modelu falowania w których... skończyła się skala barw. To oznacza,że możemy się spodziewać naprawdę wysokich fal, a pamiętajcie, że to one tak naprawdę stanowią o niszczącej sile sztormu. Gdyba mocno wiało a morze było gładkie jak stól po prostu byśmy szybciej żeglowali...

Weather bomb to określenie, które dotyczy tempa spadku ciśnienia i choć jest używane przez media, to odnosi się do konkretnych wartości podawanych w morskiej prognozie pogody.

Rising or falling slowly - zmiana o 0,1 - 1,5 hPa w ciągu 3 godzin

Rising or falling - zmiana o 1,6 do 3,5hPa w ciągu 3 godzin

Rising or falling quickly - zmiana o 3,6 do 6hPa w ciągu 3 godzin

Rising or falling very rapidly - zmiana o więcej niż 6hPa w ciągu 3 godzin - to własnie jest Weather Bomb!

Now rising - Now falling - ciśnienie było stałe ale w momencie obserwacji pod koniec tego okresu zaczęło zdecydowanie rosnąć / spadać

Te wartości sa przyjęte jako standardowe dla każdej prognozy pogody podawanej na morzu. Jedno jest pewne na Wyspach szykuje się niezły przeciąg, choć mapy górne pokazują, że aleksandra może pod koniec tygodnia odkręcić na północ. Tak czy owak Agnieszka poleciła wzmocnienie cum na Erisce. Trzymajcie czapki - będzie wiać!

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt