RYA SRC kurs wieczorowy!

Ponieważ aura coraz bardziej sprzyja pływaniu (choć pewnie jeszcze czeka nas uderzenie zimna), zdecydowaliśmy umożliwić Wam zdobycie certyfikatu SRC w trybie wieczorowym w Warszawie. Zajęcia odbędą się w dwa popołudnia/wieczory i jak zawsze na koniec napiszemy egzamin. W ten sposób nie tracimy czasu i intensywnie dążymy do celu a weekend WOLNY! Pamiętaj, że już po egzaminie otrzymujesz tymczasowy certyfikat, który jest ważny do czasu wystawienia certyfikatu końcowego. Przeczytajcie też wpis Michała o różnicach pomiędzy regulacjami dotyczącymi SRC w Polsce i w UK.

 

Kurs Marine Radio (SRC), jest niezbędny przy samodzielnym poruszaniu się po morzu – niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem jachtu, czy tylko członkiem załogi. Komunikacja radiowa to podstawowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa na morzu, dlatego władze Wielkiej Brytanii wydelegowały zadanie szkolenia w dziedzinie radiokomunikacji morskiej krótkiego zasięgu do Royal Yachting Association. Kurs Marine Radio pozwoli Ci uzyskać wiedzę o sprzęcie radiowym, znajdującym się na pokładzie każdego jachtu i to zarówno o radiostacjach montowanych na stałe jak i ręcznych. Omówione zostaną także procedury DSC.

Wykorzystanie radia na morzu jest podstawą zapewnienia bezpiecznej żeglugi w każdych warunkach. Przepisy – zarówno polskie jak i brytyjskie – wymagają, aby osoba dowodząca jachtem posiadała uprawnienia do prowadzenia służby radiokomunikacyjnej – czyli po prostu do zgodnego z procedurami wykorzystania radia.

Jak wszystkie kursy RYA, także i Marine Radio (SRC), jest kursem prowadzonym w języku angielskim. Morski angielski jest stosunkowo prosty, a szkoła SAILPRO ma duże doświadczenie w uczeniu dwujęzycznym. Wielokrotnie osoby, które bardzo słabo mówią po angielsku, nie tylko skutecznie zdobywały wiedzę, ale także zdawały egzamin SRC. Zaczynamy od początku i tempo dostosowujemy do możliwości uczestników nie musisz się więc martwić ani o problemy językowe ani o to, że nie masz doświadczenia radiowego. 

Zagadnienia poruszane na kursie Marine Radio SRC

  • the basics of radio operation
  • the correct frequencies (channels) to be used
  • distress, emergency and medical assistance procedures
  • making ship to shore telephone calls
  • Digital Selective Calling (DSC) using simulators
  • Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS)
  • Emergency Position Indicating Radio Beacons (EPIRB)
  • Search and Rescue (SART)

Podczas kursu wykorzystujemy symulatory radia (tak naprawdę są to prawdziwe radiostacje o obniżonej mocy - więc będziesz się uczyć na sprzęcie, który możesz znaleźć na jachtach). Na tym samym sprzęcie odbędziesz później egzamin, który, oprócz części praktycznej, składa się również z krótkiego testu.

Egzamin sprawdzany jest przez egzaminatora zaraz po zakończeniu egzaminu. Tego samego dnia otrzymasz tymczasowe świadectwo SRC (ważne 14 dni - czyli tyle, ile potrzebuje RYA, aby wystawić Ci dokumenty). Jest to najszybszy sposób zdobycia żeglarskich / morskich uprawnień radiowych.

Cena szkolenia to 400PLN plus 60GBP za egzamin i certyfikat oraz 15GBP za podręcznik i procedurę aplikacyjną (przelewu w funtach należy dokonać na konto walutowe)

Zapisz się na kurs wieczorowy: RYA Short Range Certificate

Imię(*)
Nieprawidłowa wartość

Nazwisko(*)
Nieprawidłowa wartość

E-mail(*)
Nieprawidłowa wartość

Telefon(*)
Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Termin(*)

Invalid Input

Nieprawidłowe dane


Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt