Mityczne Scilly

Scilly to malowniczy archipelag omywany wodami prądu Północnoatlantyckiego, co zapewnia wyspom niezwykle łagodny klimat. To miejsce prawdziwie mityczne. Scilly prowadziły z Holandią wojnę 335 letnią, w której nie padł ani jeden strzał  (1651-1986)! Zdecydowanie płyńmy tam, żeby sprawdzić czy woda jest tak niebieska jak pokazują zdjęcia!

Czytaj więcej...

Rejsy na wodach pływowych

Chcesz zdobyć staż na pływach i przygotować się do samodzielnego prowadzenia rejsów? Niezwykle ciekawy żeglarsko akwen pływowy, ciekawe porty, kotwicowiska, dla których uważnie trzeba liczyć skok pływu, urokliwe ujścia rzek pełne dzikiej przyrody, a po godzinach stare przesycone klimatem morskich opowieści puby.

Czytaj więcej...

Cowes - Gdańsk, Szczecin - Cowes - rejs na wodach pływowych z samodzielnym skiperowaniem

Rejs z Cowes do Gdańska i powrót to jedno z tradycyjnych przejść polskich żeglarzy w drodze na Atlantyk i do domu. Wypłyniemy z Cowes i po pokonaniu Solentu ruszymy przez Kanał Angielski. Do wejścia Kanału Kilońskiego. Przejście samego kanału to olbrzymia przygoda – to wszak kawał historii. Z Kilonii ruszymy na Bałtyk i po kliku dniach zacumujemy w Górkach Zachodnich. Doświadczymy nie tylko dużego ruchu statków ale także wszystkich pływowych zjawisk – wysokiego skoku pływu i silnych prądów także rzeki Łaby podczas podejścia do Kanału Kilońskiego.

Czytaj więcej...

Cowes - St. Malo - Cowes - rejs na wodach pływowych z samodzielnym skiperowaniem

Wypłyniemy z Cowes i po pokonaniu cieśniny Solent ruszymy przez Kanał Angielski. Rejs z Cowes do Cherbourga i dalej na Wyspy Kanałowe (Normandzkie Guernsey, Jersey) do Saint-Malo francuskiego portu-twierdzy z wysokością pływu 12m, odwiedzimy Granville z wizytą w niezwykłym Mont-Saint-Michel. Powrót to jeden z najbardziej klasycznych pasaży pływowych. Doświadczymy nie tylko dużego ruchu statków ale także wszystkich pływowych zjawisk – wysokiego skoku pływu i silnych prądów. Niezapomniane wrażenia, cudowne miejsca, udane zakupy i uczta kulinarna. 

 

Czytaj więcej...

Yachtmaster Ocean Mile Builder

Yachtamster Ocean Milebuilder to rejs pozwalający uzyskać kwalifikowany pasaż oceaniczny do egzaminu RYA Yachtmaster Ocean. 

Już od przybycia na łódkę w Cowes będziesz aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu pasażu oceanicznego. To oznacza zaprowiantowanie łódki, przygotowanie nawigacyjne, ocenę stanu technicznego i przygotowania techniczne łódki, osłonę meteorologiczną rejsu, przygotowanie do astronawigacji i wiele innych aspektów, które nie tylko mają przygotować cię do egzaminu Yachtmaster Ocean ale zapewnić bezpieczny przelot po Północnym Atlantyku.

Czytaj więcej...

Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt