Mityczne Scilly

Scilly to malowniczy archipelag omywany wodami prądu Północnoatlantyckiego, co zapewnia wyspom niezwykle łagodny klimat. To miejsce prawdziwie mityczne. Scilly prowadziły z Holandią wojnę 335 letnią, w której nie padł ani jeden strzał  (1651-1986)! Zdecydowanie płyńmy tam, żeby sprawdzić czy woda jest tak niebieska jak pokazują zdjęcia!

Czytaj więcej...

Rejsy na wodach pływowych

Chcesz zdobyć staż na pływach i przygotować się do samodzielnego prowadzenia rejsów? Niezwykle ciekawy żeglarsko akwen pływowy, ciekawe porty, kotwicowiska, dla których uważnie trzeba liczyć skok pływu, urokliwe ujścia rzek pełne dzikiej przyrody, a po godzinach stare przesycone klimatem morskich opowieści puby.

Czytaj więcej...

Cowes - Gdańsk, Szczecin - Cowes - rejs na wodach pływowych z samodzielnym skiperowaniem

Rejs z Cowes do Gdańska i powrót to jedno z tradycyjnych przejść polskich żeglarzy w drodze na Atlantyk i do domu. Wypłyniemy z Cowes i po pokonaniu Solentu ruszymy przez Kanał Angielski. Do wejścia Kanału Kilońskiego. Przejście samego kanału to olbrzymia przygoda – to wszak kawał historii. Z Kilonii ruszymy na Bałtyk i po kliku dniach zacumujemy w Górkach Zachodnich. Doświadczymy nie tylko dużego ruchu statków ale także wszystkich pływowych zjawisk – wysokiego skoku pływu i silnych prądów także rzeki Łaby podczas podejścia do Kanału Kilońskiego.

Czytaj więcej...

Cowes - Cherbourg - Channel Islands - Cowes - rejs na wodach pływowych z samodzielnym skiperowaniem

Rejs z Cowes do Cherbourga i dlaej na Wyspy Kanałowe (Normandzkie) powrót to jeden z najbardziej klasycznych pasaży pływowych. Wypłyniemy z Cowes i po pokonaniu Solentu ruszymy przez Kanał Angielski. Doświadczymy nie tylko dużego ruchu statków ale także wszystkich pływowych zjawisk – wysokiego skoku pływu i silnych prądów. W Cherbourgu krótkie zwiedzanie miasta i wypad na owoce morza! Potem ruszamy orzez Alderney Race do St. Peters Port i gdzie dusza zamarzy. Powrót do Cowes po obowiązkowych zakupah żeglarskich!

Czytaj więcej...

Yachtmaster Ocean Mile Builder

Yachtamster Ocean Milebuilder to rejs pozwalający uzyskać kwalifikowany pasaż oceaniczny do egzaminu RYA Yachtmaster Ocean. 

Już od przybycia na łódkę w Cowes będziesz aktywnie uczestniczyć w przygotowaniu pasażu oceanicznego. To oznacza zaprowiantowanie łódki, przygotowanie nawigacyjne, ocenę stanu technicznego i przygotowania techniczne łódki, osłonę meteorologiczną rejsu, przygotowanie do astronawigacji i wiele innych aspektów, które nie tylko mają przygotować cię do egzaminu Yachtmaster Ocean ale zapewnić bezpieczny przelot po Północnym Atlantyku.

Czytaj więcej...

Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt