Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

RYA SRC kurs wieczorowy!

Ponieważ aura coraz bardziej sprzyja pływaniu (choć pewnie jeszcze czeka nas uderzenie zimna), zdecydowaliśmy umożliwić Wam zdobycie certyfikatu SRC w trybie wieczorowym w Warszawie. Zajęcia odbędą się w dwa popołudnia/wieczory i jak zawsze na koniec napiszemy egzamin. W ten sposób nie tracimy czasu i intensywnie dążymy do celu a weekend WOLNY! Pamiętaj, że już po egzaminie otrzymujesz tymczasowy certyfikat, który jest ważny do czasu wystawienia certyfikatu końcowego. Przeczytajcie też wpis Michała o różnicach pomiędzy regulacjami dotyczącymi SRC w Polsce i w UK.

 

Kurs Marine Radio (SRC), jest niezbędny przy samodzielnym poruszaniu się po morzu – niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem jachtu, czy tylko członkiem załogi. Komunikacja radiowa to podstawowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa na morzu, dlatego władze Wielkiej Brytanii wydelegowały zadanie szkolenia w dziedzinie radiokomunikacji morskiej krótkiego zasięgu do Royal Yachting Association. Kurs Marine Radio pozwoli Ci uzyskać wiedzę o sprzęcie radiowym, znajdującym się na pokładzie każdego jachtu i to zarówno o radiostacjach montowanych na stałe jak i ręcznych. Omówione zostaną także procedury DSC.

Wykorzystanie radia na morzu jest podstawą zapewnienia bezpiecznej żeglugi w każdych warunkach. Przepisy – zarówno polskie jak i brytyjskie – wymagają, aby osoba dowodząca jachtem posiadała uprawnienia do prowadzenia służby radiokomunikacyjnej – czyli po prostu do zgodnego z procedurami wykorzystania radia.

Jak wszystkie kursy RYA, także i Marine Radio (SRC), jest kursem prowadzonym w języku angielskim. Morski angielski jest stosunkowo prosty, a szkoła SAILPRO ma duże doświadczenie w uczeniu dwujęzycznym. Wielokrotnie osoby, które bardzo słabo mówią po angielsku, nie tylko skutecznie zdobywały wiedzę, ale także zdawały egzamin SRC. Zaczynamy od początku i tempo dostosowujemy do możliwości uczestników nie musisz się więc martwić ani o problemy językowe ani o to, że nie masz doświadczenia radiowego. 

Zagadnienia poruszane na kursie Marine Radio SRC

  • the basics of radio operation
  • the correct frequencies (channels) to be used
  • distress, emergency and medical assistance procedures
  • making ship to shore telephone calls
  • Digital Selective Calling (DSC) using simulators
  • Global Maritime Distress and Safety System (GMDSS)
  • Emergency Position Indicating Radio Beacons (EPIRB)
  • Search and Rescue (SART)

Podczas kursu wykorzystujemy symulatory radia (tak naprawdę są to prawdziwe radiostacje o obniżonej mocy - więc będziesz się uczyć na sprzęcie, który możesz znaleźć na jachtach). Na tym samym sprzęcie odbędziesz później egzamin, który, oprócz części praktycznej, składa się również z krótkiego testu.

Egzamin sprawdzany jest przez egzaminatora zaraz po zakończeniu egzaminu. Tego samego dnia otrzymasz tymczasowe świadectwo SRC (ważne 14 dni - czyli tyle, ile potrzebuje RYA, aby wystawić Ci dokumenty). Jest to najszybszy sposób zdobycia żeglarskich / morskich uprawnień radiowych.

Cena szkolenia to 450PLN plus 60GBP za egzamin i certyfikat.

Zapisz się na kurs: RYA Short Range Certificate

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Invalid Input

Kursy prowadzone przez Centrum Szkoleniowe RYA Shorebased SAILPRO Poland

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt