Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

RYA Radar

Radar to podstawowe urządzenie zapewniające bezpieczeństwo jachtu i załogi w warunkach ograniczonej widzialności. Coraz więcej jachtów ma na pokładzie dobrej jakości radar, a Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Kolizjom na Morzu wymagają, aby używać radaru w sposób kompetentny. Radar to najprawdopodobniej najbardziej przydatna ze wszystkich elektronicznych pomocy nawigacyjnych, ale właściwe rezultaty uzyskasz tylko wtedy, jeżeli rozumiesz jak używać jego wszystkich funkcji w sposób prawidłowy i jak interpretować wynik. Pamiętaj, że radar nie widzi wszystkiego i nie wyświetla celów tak, jak my to widzimy. Dlatego też kluczowe jest zrozumienie jego ograniczeń i prawidłowa interpretacja obrazu.

Jak wszystkie kursy RYA, także i Radar jest prowadzony w języku angielskim. Pamiętaj, że język używany na morzu jest bardzo uproszczony a wieloletnie doświadczenie SAILPRO w szkoleniu dwujęzycznym zapewni Ci sukces także podczas tego kursu.

Kurs RYA Radar jest prowadzony przez najlepszych specjalistów, badających zagadnienia propagacji fal i nawigacji radarowej. Podczas każdego szkolenia znajdujesz się pod opieką instruktora RYA, który zpostał przeszkolony i zdał egzamin pozwalający na prowadzenie tego kursu. 

Zagadnienia poruszane na kursie RYA Radar

  • how the radar set works
  • how its adjustments and features affect the way it works
  • target definition
  • radar reflectors
  • types of radar display
  • radar plotting
  • the use of radar in navigation and collision avoidance

Kurs jest uzupełniony o autorską prezentację Dr Andrzeja Szklarskiego "Jak mnie widać?". Kurs odbywa się w trybie dziennym (caly dzień) lub wieczorowym (2 dni po 4h od 1800 do 2200).

Koszt

Cena kursu zawiera:
- opłatę za kurs
- materiały do wykonywania nakresów radarowych oraz książkę z ćwiczeniami 
- miejsce na certyfikowanym symulatorze radaru (każdy pracuje na własnym stanowisku) 

Cena: 420PLN + 35GBP

Twój instruktor
Kto prowadzi szkolenie: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Zapisz się na kurs: RYA Radar

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Invalid Input

Kursy prowadzone przez Centrum Szkoleniowe RYA Shorebased SAILPRO Poland

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt