Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Yachtmaster PREP

Zdobądź najbardziej rozpoznawany na świecie patent żeglarski! Osoba posiadająca certyfikat Yachtmaster Offshore ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do prowadzenia jachtu podczas przelotów, w których jacht nie znajduje się więcej niż 150nm od portu schronienia. Certyfikat Yachtmaster Offshore jest honorowany przez MCA, możesz więc uzyskać Commercial Endorsement i pracować zawodowo na jachtach komercyjnych do 200BRT, pływających w odległości do 150nm od portu schronienia oraz szkolić się dalej na stopień zawodowy MCA Officer of Watch, który umożliwia Ci pracę na komercyjnych jachtach do 3000BRT. Certyfikat Yachtmaster Offshore jest też wymagany przy dalszym szkoleniu na certyfikat RYA Yachtmaster Ocean.

Egzamin Yachtmaster Offshore może być prowadzony na jachtach żaglowych i motorowych, a Twój certyfikat będzie miał stosowną adnotację. Egzamin zadaje się na tej samej łódce, na której odbywał się kurs Yachtmaster Offshore Prep, czyli na naszej dzielnej Sigmie 38 OOD Errislannan. Możesz także zdawać egzamin na własnej jednostce, pamiętaj jednak, że standardy wyposażenia RYA nieco się różnią od przyjętych np. w Polsce, co może prowadzić do trudnych pytań podczas egzaminu. RYA zapewni Ci egzaminatora. W przypadku, gdy chcesz zamówić egzamin w odległych rejonach, należy pokryć koszt dojazdu egzaminatora.

Royal Yachting Association nie opracowała formalnego kursu przygotowującego do egzaminu Yachtmaster Offshore, jednak w SailPro opracowaliśmy program Yachtmaster Prep, który polecamy ze względu na jego skuteczność. Podczas 5 dniowego szkolenia Yachtmaster Prep, przećwiczysz wszystkie zagadnienia praktyczne potrzebne podczas egzaminu Yachtmaster Offshore. Podczas Yachtmaster Offshore Prep nie będzie czasu na uczenie się teorii, a jedynie na jej powtórzenie i utrwalenie, dlatego przygotuj się wcześniej.

Staż żeglarski robiony w certyfikowanym centrum Szkoleniowym RYA jest zdecydowanym atutem. Posiadaczom polskiego patentu Jachtowego Sternika Morskiego w szczególności polecamy ten kurs, gdyż pozwala on przyswoić logikę RYA. Podczas Yachtmaster Offshore Prep sprawdzimy wspólnie Twoje umiejętności i popracujemy nad brakami tak, aby zapewnić Ci sukces na egzaminie i bezpieczne żeglowanie po. Instruktor omówi z Tobą szczegółowo Twoje postępy w połowie i pod koniec kursu.

Pełną listę zagadnień egzaminacyjnych znajdziesz w RYA Sail Cruising Logbook (kod G15) lub RYA Motor Cruising Logbook (kod G18), obydwie pozycje możesz zamówić przez naszą szkołę lub klikając w linki ze sklepu RYA. Pamiętaj, ze członkowie RYA maja zniżkę na wszystkie zakupy. Umiejętności nad którymi pracujemy na kursie: Safety Briefing, Power handling, Wind on Wind off Turning in a confined space, Pile moorings, Single line mooring techniques. Handling under Sail: Mooring Buoy under sail – Headsail and Mainsail approach. Sailing in and out of harbours, Sailing alongside, Reefing and shaking out reefs, Man overboard – With Engine/ Without Engine. Short passages as skippe,r Communication, Delegation ,Management, Running a happy boat, Navigation, Course to Steer, Estimated Positions, Secondary Ports, Pilotage, Blind Navigation, Finding unlit marks at night, Height of tide calculations to cut corners, Passage Planning, Tidal gates, Cross Channel course to steer. You will need to produce a passage plan to show to the examiner.  Details of the route will be given to you by your instructor during the week and all necessary almanacs and charts will be onboard.

Wymagania wstępne

Minimalny staż morski
Należy spędzić na morzu 50 dni i przepłynąć 2500 mil morskich podczas co najmniej 5 przelotów powyżej 60 mil morskich (mierzonych po ortodromie). Podczas dwóch z tych przelotów musisz pełnić obowiązki skippera. Dwa spośród 5 przelotów muszą być wykonane w nocy (mogą to byś przeloty z dowodzeniem). Łącznie należy mieć minimum 5 dni doświadczenia jako skipper. Co najmniej 25 dni i co najmniej 1250 mil morskich musi być na wodach pływowych. Cały staż musi zostać wykonany w ciągu 10 lat przed egzaminem. Sprawdź definicję przelotu wg. RYA/MCA
Wymagane certyfikaty
Certyfikat SRC lub dowolny wyższy certyfikat radiokomunikacji w służbie morskiej. Ważny certyfikat pierwszej pomocy (Lista akceptowanych certyfikatów).
Czas trwania i forma egzaminu
8-12 godzin na kandydata, 10-18 godzin na 2 kandydatów. Egzaminowi może zostać poddanych nie więcej niż 2 kandydatów w ciągu doby. Podczas dwudniowej sesji egzaminacyjnej nie może być egzaminowanych więcej niż 4 kandydatów. Minimalny wiek: 18 lat.


Zanim przystąpisz do egzaminu

Upewnij się, że posiadasz odpowiedni staż dni/mil/przelotów
Sprawdź czy masz wymagany staż i doświadczenie skippera/oficera w wymaganych przelotach
Posiadasz certyfikat SRC Posiadasz aktualny certyfikat pierwszej pomocy
Znasz zagadnienia egzaminacyjne opisane w publikacjach G15 lub G18
Istotnym ułatwieniem jest odbycie kursu Yachtmaster Offshore Shorebased
Spełniasz wszystkie wymagania wstępne opisane powyżej

Egzamin praktyczny
Ocenie podlegają Twoje umiejętności skiperowania, manewrowania łódką, dobra praktyka morska, nawigacja, znajomość zasad bezpieczeństwa, znajomość międzynarodowych przepisów o zapobieganiu zderzeniom na morzu, wiedza meteorologiczna i jej stosowanie, wykorzystanie środków sygnalizacji i łączności. Podczas egzaminu, egzaminator nie bierze udziału w manewrach, tak wiec oprócz kandydata, na pokładzie powinny znajdować się dwie osoby załogi.

MCA Commercial Endorsement
Jeżeli chcesz uzyskać certyfikat Yachtmaster Offshore do pracy w jachtingu zawodowym, należy dodatkowo przygotować międzynarodowe morskie świadectwo zdrowia (honorowane są świadectwa wystawiane przez polskich upoważnionych lekarzy) oraz certyfikat kursu Professional Practices and Responsabilities, który możesz ukończyć on—line.

Koszty egzaminu
Kurs techniczny z możliwoscią przystąpienia do egzaminu. Koszt egzaminu to 210GBP jeśli uczestnik zdecyduje się przystąpić do egzaminu (płatne kartą przed egzaminem)
Kurs RYA Yachtmaster PREP na wodach pływowych Solent lub z Portimao z możliwością podejścia do egzaminu RYA Yachtmaster. Kurs możesz potraktować również jako kurs doszkalający z manewrówki na żaglach i silniku na wodach pływowych. Nie ma konieczności podchodzenia do egzaminu zewnętrznego, można otrzymać certyfikat wewnętrzny RYA Day/Coastal Skipper wydawany przez SAILPRO.

Kto prowadzi szkolenie
Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.  

Jak dojechać na szkolenie
Nasza baza w Portimao to okazja do nauki na jednej z najpiękniejszych cześci europejskiego wybrzeża. Tanie loty oferuje Ryanair do Porto, a do samego Portimao dojedziesz tanim pociągiem (ok. 7 Euro) W Cowes lub Southampton uczysz się w historycznej zarówno dla żeglarstwa jak i historii morskiej części Angielskiego wybrzeża. Dotrzesz tanimi lotami do Londynu a stamtąd autobusem (taniej) lub pociągiem (tanio jeżeli rezerwacja została dokonana wcześniej).  Na końcu krótka przeprawa promowa. W każdym przypadku podpowiemy Ci jakie są najtańsze opcje.

Zapisz się na egzamin: RYA Yachtmater Offshore

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt