Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Yachtmaster Sail to Yachtmaster Power

Yachtmaster Sail to Power Conversion

Masz już certyfikat Yachtmaster Offshore lub Ocean Sail i wiesz ile potrzeba wysiłku, żeby przygotować się do jednego z najbardziej wymagających egzaminów żeglarskich na świecie. Być może chcesz pracować w jachtingu zawodowym lub po prostu zastanawiasz się czy da się uzyskać certyfikat na jachty motorowe bez żmudnego procesu szkolenia – bo przecież duża część ścieżki Yachtmaster jest wspólna. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość.

Czytaj więcej...

Fast Track RYA Yachtmaster Offshore Commercially Endorsed

Intensywny program szkoleniowy dla osób zainteresowanych pracą w jachtingu zawodowym lub też nauczyć się żeglarstwa do poziomu RYA Yachtmaster Offshore. Jest to specjalny, intensywny program szkoleniowy, dzięki któremu przygotujemy cię od absolutnego początku do egzaminu RYA Yachtmaster Offshore. 

W ramach serii szkoleń uzyskasz staż morski oraz wszystkie certyfikaty potrzebne aby przystąpić do egzaminu  RYA Yachtmaster Offshore. Oczywiście, jeśli posiadasz odpowiednie już doświadczenie na morzu i wiedzę możesz skrócić program i obniżyć jego koszt.

Czytaj więcej...

Start Yachting

Kurs Start Yachting jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z żeglarstwem. Podczas weekendu sprawdzisz, jak wspaniałą przygodą jest żeglowanie.

Podczas kursu spróbujesz sterowania jachtem, operowania żaglami i nauczysz się podstawowych węzłów. Poznasz także podstawowe zasady bezpieczeństwa. Posiadacze certyfikatu start Yachting mogą odbyć skrócony do 3 dni lub dwóch weekendów kurs Competent Crew.

Czytaj więcej...

Competent Crew

Competent Crew to kurs przeznaczony dla osób, które pragną aktywnie i świadomie uczestniczyć w pracach załogi jachtu. Podczas tego kursu zmienisz się z pasażera w aktywnego i kompetentnego załoganta.

Zapoznasz się ze wszystkimi aspektami życia na pokładzie i dokładnie poznasz jacht. Kurs składa się wyłącznie z praktyki – to Ty jesteś załogą, bez Ciebie nic się nie zdarzy na jachcie – czy będzie to stawianie żagli, czy sterowanie jachtem.

Po zakończeniu kursu będziesz umieć sterować jachtem, obsługiwać żagle, prowadzić obserwację, obsługiwać ponton i asystować we wszystkich czynnościach na pokładzie. Podczas kursu odwiedzimy na pewno masę fajnych miejsc i spędzimy fantastyczny urlop.

Czytaj więcej...

Day Skipper

Osoba posiadająca certyfikat Day Skipper ma podstawową wiedzę nawigacyjną i umie zaplanować oraz wykonać krótki przelot w żegludze przybrzeżnej. Jest to kurs dla osób, które chciałyby zacząć samodzielnie prowadzić jachty morskie.

Podczas kursu nauczysz się prowadzić jacht na krótkich przelotach w żegludze przybrzeżnej, prowadząc samodzielnie nawigację i odpowiadając za jacht. Instruktor będzie przy Tobie, doradzając i zapewniając Ci bezpieczeństwo. W kursie chodzi o to, by wziąć pełną odpowiedzialność za jacht i załogę, jest więc to doskonała szkoła dla początkujących kapitanów. Jeżeli masz poczucie, że nie potrafisz w pełni kontrolować jachtu, zapraszamy na kursy manewrowe.

Czytaj więcej...

Coastal Skipper

Osoba posiadająca certyfikat Coastal Skipper ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do prowadzenia jachtu podczas rejsów przybrzeżnych w dzień i w nocy, ale nie ma jeszcze doświadczenia pozwalającego na uzyskanie certyfikatu Yachtmaster Coastal. Jest to idealny kurs dla osób, które pierwszy raz będą samodzielnie prowadzić jacht.

Certyfikat Coastal Skipper uzyskasz po ukończeniu 5-dniowego kursu praktycznego, gdy Twoja wiedza i umiejętności będą już na poziomie Yachtmaster Coastal lub wyższym, ale doświadczenie morskie będzie zbyt małe, by podejść do egzaminu. Jest to kurs w małym stopniu obejmujący teorię, dlatego zalecamy odbycie kursu Yachtmaster Offshore Shorebased. Główny nacisk położony jest na wykonywanie manewrów oraz przygotowywanie prowadzenie nawigacji przybrzeżnej.

Czytaj więcej...

Yachtmaster Coastal

Osoba posiadająca certyfikat Yachtmaster Coastal ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do prowadzenia jachtu podczas rejsów przybrzeżnych, ale nie ma jeszcze doświadczenia pozwalającego na wykonywanie dłuższych przelotów. Certyfikat Yachtmaster Coastal jest honorowany przez MCA, możesz więc uzyskać Commercial Endorsement i pracować zawodowo na jachtach komercyjnych do 24m, pływających w odległości do 20nm od portu schronienia .

Egzamin Yachtmaster Coastal może być prowadzony na jachtach żaglowych i motorowych, a Twój certyfikat będzie miał stosowną adnotację. Egzamin zdaje się na tej samej łódce, na której odbył się kurs Yachtmaster Prep, czyli na naszej dzielnej Sigmie 38 OOD Errislannan. Możesz także zdawać egzamin na własnej jednostce, pamiętaj jednak, że standardy wyposażenia RYA nieco się różnią od przyjętych np. w Polsce, co może prowadzić do trudnych pytań podczas egzaminu. RYA zapewni Ci egzaminatora. W przypadku, gdy chcesz zamówić egzamin w odległych rejonach, należy pokryć koszt dojazdu egzaminatora.

Czytaj więcej...

Yachtmaster PREP

Zdobądź najbardziej rozpoznawany na świecie patent żeglarski! Osoba posiadająca certyfikat Yachtmaster Offshore ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do prowadzenia jachtu podczas przelotów, w których jacht nie znajduje się więcej niż 150nm od portu schronienia. Certyfikat Yachtmaster Offshore jest honorowany przez MCA, możesz więc uzyskać Commercial Endorsement i pracować zawodowo na jachtach komercyjnych do 200BRT, pływających w odległości do 150nm od portu schronienia oraz szkolić się dalej na stopień zawodowy MCA Officer of Watch, który umożliwia Ci pracę na komercyjnych jachtach do 3000BRT. Certyfikat Yachtmaster Offshore jest też wymagany przy dalszym szkoleniu na certyfikat RYA Yachtmaster Ocean.

Czytaj więcej...

Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt