Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

RYA First Aid

Jednodniowy kurs pierwszej pomocy w warunkach jachtowych obejmuje wszystkie aspekty udzielania pomocy poszkodowanemu z perspektywy jachtowej. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy pływają niezależnie od tego czy są na wodach śródlądowych czy na morzu. Kurs jest wymagany na wyższe stopnie RYA.

W sytuacji zagrożenia nawet niewielka wiedza medyczna i szybko podjęte działanie może decydować o życiu lub śmierci, szczególnie w odległych od cywilizacji miejscach. Celem kursu RYA First Aid jest dostarczenie praktycznej wiedzy dotyczącej procedur pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom jachtingu, a także wsparcie skipperów w ich służbie.

 

Kurs spełnia wymagania dla:

  • Wszystkich żeglarzy zawodowych pracujących na małych statkach (definicja MCA – do 24m) w odległości do 60 mil morskich od portu schronienia w tym kapitanów jednostek.
  • Uzyskania certyfikatu Senior First Aid koniecznego podczas regat pełnomorskich (np. ARC) według zarządzenia ISAF (OSR 4.08.4)

Kurs jest rekomendowany przez Maritime and Coastguard Agency oraz Health and Safety Executive

Kurs jest prowadzony w języku angielskim – tak jak wszystkie kursy RYA, ale znajdujesz się pod opieką dwujęzycznego instruktora, który wyjaśni Ci wszystkie trudne kwestie także w języku polskim. Pamiętaj, że język używany na morzu jest bardzo prosty, a SAILPRO ma ogromne doświadczenie w szkoleniach dwujęzycznych.

Oprócz standardowych tematów pierwszej pomocy kurs obejmuje tematy sprofilowane dla żeglarstywa:

  • the recovery position in a confined space
  • CPR, including the drowning protocol
  • cold shock and hypothermia from immersion and/or exposure
  • seasickness and dehydration
  • medical assistance or advice by VHF
  • helicopter rescue

Twój instruktor

Kto prowadzi szkolenie: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Koszt kursu

350PLN oraz 15GBP (Opłata za certyfikat RYA płatność w funtach Brytyjskich)

Zapisz się na kurs: RYA First Aid

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Invalid Input

Kursy prowadzone przez Centrum Szkoleniowe RYA Shorebased SAILPRO Poland

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt