Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Angielski dla żeglarzy

English for Sailors

Zapraszamy do uczestnictwa w kursie English for Sailing. Jedyny na rynku kurs w takim formacie, przygotowujący do kursów, egzaminów RYA ale także czarterów zagranicznych.

Kurs prowadzi Kpt. Agnieszka Schramm-Newth, RYA Yachtmaster Ocean Instructor, RYA Radar Instructor, RYA Diesel Instructor, RYA SRC/ VHF Assessor, Agnieszka jest również certyfikowanym lektorem j. angielskiego CELTA oraz Coachem CIPD.

Wiele lat doświadczenia jako instruktor żeglarstwa w szkołach brytyjskich ale także szef szkoły Sailpro i Sunsail w Grecji. Absolwentka United Kingdom Sailing Academy, pełnego kursu przygotowujacego do profesjonalnej pracy w jachtingu.

Czytaj więcej...

RYA Diesel Engine

Jak uniknąć najczęstszych problemów z silnikiem jachtowym i usunąć proste usterki bez wzywania SAR? Jednodniowy kurs prawidłowej obsługi silnika jachtowego.

Awarie mechaniczne są najczęstszą przyczyną podejmowania akcji asysty dla żeglarzy i motorowodniaków na świecie. Przestrzeganie podstawowych zasad obsługi silnika diesla oraz usuwanie drobnych problemów zanim urosną do poważnej rangi sprawi, że nie będziesz powiększać wspomnianej niechlubnej statystyki.

Czytaj więcej...

RYA First Aid

Jednodniowy kurs pierwszej pomocy w warunkach jachtowych obejmuje wszystkie aspekty udzielania pomocy poszkodowanemu z perspektywy jachtowej. Kurs jest przeznaczony dla wszystkich, którzy pływają niezależnie od tego czy są na wodach śródlądowych czy na morzu. Kurs jest wymagany na wyższe stopnie RYA.

W sytuacji zagrożenia nawet niewielka wiedza medyczna i szybko podjęte działanie może decydować o życiu lub śmierci, szczególnie w odległych od cywilizacji miejscach. Celem kursu RYA First Aid jest dostarczenie praktycznej wiedzy dotyczącej procedur pierwszej pomocy wszystkim uczestnikom jachtingu, a także wsparcie skipperów w ich służbie.

Czytaj więcej...

RYA Radar

Radar to podstawowe urządzenie zapewniające bezpieczeństwo jachtu i załogi w warunkach ograniczonej widzialności. Coraz więcej jachtów ma na pokładzie dobrej jakości radar, a Międzynarodowe Przepisy o Zapobieganiu Kolizjom na Morzu wymagają, aby używać radaru w sposób kompetentny. Radar to najprawdopodobniej najbardziej przydatna ze wszystkich elektronicznych pomocy nawigacyjnych, ale właściwe rezultaty uzyskasz tylko wtedy, jeżeli rozumiesz jak używać jego wszystkich funkcji w sposób prawidłowy i jak interpretować wynik. Pamiętaj, że radar nie widzi wszystkiego i nie wyświetla celów tak, jak my to widzimy. Dlatego też kluczowe jest zrozumienie jego ograniczeń i prawidłowa interpretacja obrazu.

Czytaj więcej...

RYA Marine Radio SRC/VHF

Kurs Marine Radio (SRC), jest niezbędny przy samodzielnym poruszaniu się po morzu – niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem jachtu, czy tylko członkiem załogi. Komunikacja radiowa to podstawowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa na morzu, dlatego władze Wielkiej Brytanii wydelegowały zadanie szkolenia w dziedzinie radiokomunikacji morskiej krótkiego zasięgu do Royal Yachting Association. Kurs Marine Radio pozwoli Ci uzyskać wiedzę o sprzęcie radiowym, znajdującym się na pokładzie każdego jachtu i to zarówno o radiostacjach montowanych na stałe jak i ręcznych. Omówione zostaną także procedury DSC. Wykorzystanie radia na morzu jest podstawą zapewnienia bezpiecznej żeglugi w każdych warunkach. Przepisy – zarówno polskie jak i brytyjskie – wymagają, aby osoba dowodząca jachtem posiadała uprawnienia do prowadzenia służby radiokomunikacyjnej – czyli po prostu do zgodnego z procedurami wykorzystania radia.

Czytaj więcej...

Boathandling

Znasz na pewno to uczucie, kiedy musisz manewrować w ciasnej marinie, a na lądzie już czeka loża szyderców - i jeszcze komplikujace wszystko podmuchy wiatru. Większość żeglarzy zgodzi się, że manewry portowe to najbardziej stresujace momenty żeglowania - ale nie musi tak być!

Podczas bardzo intensywnego weekendu nauczymy się wykonywać bezpieczne, skuteczne i elegandckie manewry portowe. Szczególny nacisk zostanie położony na planowanie, manewry zapasowe, zarządzanie pracą załogi oraz wykorzystanie wszystkich możliwości łódki. W drugiej części kursu popracujemy nad manewrami pod żaglami. Będziemy także utrwalać manewry portowe i wykorzystywać moment obrotowy śruby do zacieśniania cyrkulacji i precyzyjnego ustawiania łódki przy kei. Wszystkie manewry wykonujemy według metodyki RYA omawiajac szczegółowo różnice pomiedzy polską i brytyjską metodą szkolenia. Kurs jest dobrą okazją do poznania specjalistycznego słownictwa - żeglarskiego angielskiego i wdrożenia się w manewrowanie według RYA.

Czytaj więcej...

Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt