Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Yachtmaster Coastal

Osoba posiadająca certyfikat Yachtmaster Coastal ma kompetencje i doświadczenie potrzebne do prowadzenia jachtu podczas rejsów przybrzeżnych, ale nie ma jeszcze doświadczenia pozwalającego na wykonywanie dłuższych przelotów. Certyfikat Yachtmaster Coastal jest honorowany przez MCA, możesz więc uzyskać Commercial Endorsement i pracować zawodowo na jachtach komercyjnych do 24m, pływających w odległości do 20nm od portu schronienia .

Egzamin Yachtmaster Coastal może być prowadzony na jachtach żaglowych i motorowych, a Twój certyfikat będzie miał stosowną adnotację. Egzamin zdaje się na tej samej łódce, na której odbył się kurs Yachtmaster Prep, czyli na naszej dzielnej Sigmie 38 OOD Errislannan. Możesz także zdawać egzamin na własnej jednostce, pamiętaj jednak, że standardy wyposażenia RYA nieco się różnią od przyjętych np. w Polsce, co może prowadzić do trudnych pytań podczas egzaminu. RYA zapewni Ci egzaminatora. W przypadku, gdy chcesz zamówić egzamin w odległych rejonach, należy pokryć koszt dojazdu egzaminatora.

Royal Yachting Association nie opracowała formalnego kursu przygotowującego do egzaminu Yachtmaster Coastal, jednak w SailPro opracowaliśmy program Yachtmaster Prep, który polecamy Ci ze względu na jego skuteczność.

Podczas 5 dniowego szkolenia, przećwiczysz wszystkie zagadnienia praktyczne potrzebne podczas egzaminu Yachtmaster Coastal. Podczas Yachtmaster Prep nie będzie czasu na uczenie się teorii a jedynie na jej powtórzenie i utrwalenie, dlatego przygotuj się wcześniej. Staż żeglarski robiony w certyfikowanym Centrum Szkoleniowym RYA jest zdecydowanym atutem. Posiadaczom polskiego patentu Żeglarza Jachtowego czy Jachtowego Sternika Morskiego w szczególności polecamy ten kurs, gdyż pozwala on przyswoić logikę RYA przed egzaminem.

Podczas Yachtmaster Prep sprawdzimy wspólnie Twoje umiejętności i popracujemy nad brakami tak, aby zapewnić Ci sukces na egzaminie i bezpieczne żeglowanie po. Instruktor omówi z Tobą szczegółowo Twoje postępy w połowie i pod koniec kursu.

Pełną listę zagadnień egzaminacyjnych znajdziesz w RYA Sail Cruising Logbook (kod G15) lub RYA Motor Cruising Logbook (kod G18), obydwie pozycje możesz zamówić przez naszą szkołę lub klikając w linki ze sklepu RYA. Pamiętaj, ze członkowie RYA maja zniżkę na wszystkie zakupy.

Wymagania wstępne

Zanim przystąpisz do egzaminu

  1. Posiadasz odpowiedni staż dni/mil/przelotów
  2. Sprawdź czy masz wymagany staż i doświadczenie skippera/oficera w wymaganych przelotach
  3. Posiadasz certyfikat SRC
  4. Posiadasz aktualny certyfikat pierwszej pomocy
  5. Znasz zagadnienia egzaminacyjne opisane w publikacjach G15 lub G18
  6. Istotnym ułatwieniem jest odbycie kursu Yachtmaster Offshore Shorebased
  7. Spełniasz wszystkie wymagania wstępne opisane powyżej

Egzamin praktyczny

Ocenia podlegają Twoje umiejętności skiperowania, manewrowania łódką, dobra praktyka morska, nawigacja, znajomość zasad bezpieczeństwa, znajomość międzynarodowych przepisów o zapobieganiu zderzeniom na morzu, wiedza meteorologiczna i jej stosowanie, wykorzystanie środków sygnalizacji i łączności. Podczas egzaminu możesz zostać spytany z teorii będącej w programie szkolenia na stopień Yachtmaster Coastal. Podczas egzaminu, egzaminator nie bierze udziału w manewrach, tak wiec oprócz kandydata, na pokładzie powinny znajdować się dwie osoby załogi.

MCA Commercial Endorsement

Jeżeli chcesz uzyskać certyfikat Yachtmaster Coastal do pracy w jachtingu zawodowym, musisz dodatkowo przygotować międzynarodowe morskie świadectwo zdrowia (honorowane są świadectwa wystawiane przez polskich upoważnionych lekarzy) oraz certyfikat kursu Professional Practices and Responsabilities, który możesz ukończyć on—line.

Twój instruktor

Kto prowadzi szkolenie: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Jak dojechać na szkolenie
Nasza baza w Portimao to okazja do nauki na jednej z najpiękniejszych cześci europejskiego wybrzeża. Tanie loty oferuje Ryanair do Porto, a do samego Portimao dojedziesz tanim pociągiem (ok. 7 Euro) W Cowes lub Southampton uczysz się w historycznej zarówno dla żeglarstwa jak i historii morskiej części Angielskiego wybrzeża. Dotrzesz tanimi lotami do Londynu a stamtąd autobusem (taniej) lub pociągiem (tanio jeżeli rezerwacja została dokonana wcześniej).  Na końcu krótka przeprawa promowa. W każdym przypadku podpowiemy Ci jakie są najtańsze opcje.

Zapisz się na egzamin

Zapisz się na egzamin: RYA Yachtmater Offshore

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt