Ta strona używa ciasteczek (cookies) i innych technologii automatycznych w celu: dostarczenia Ci funkcjonalnej strony, obliczania statystyk, dostarczenia Ci kierowanej reklamy. Jezeli się nie zgadzasz zmień ustawienia swojej przeglądarki lub użyj programów anonimizujących. Wiecej informacji w naszej nocie prawnej / polityce prywatności. Masz wszelkie prawa wynikające z Dyrektywy o Ochronie Danych Osobowych (RODO/GDPR). Administratorem Twoich danych osobowych jest SAILPRO LTD z siedzibą: 41 Cross Street, Bay Tree Flat, Cowes, Isle Of Wight, England, PO31 7TA a Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości skontaktuj się z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych w SAILPRO LTD pod adresem abuse(nospam)sailpro.pl. Jednocześnie potwierdzasz zapoznanie się z notą prawną, a w szczegolności z sekcją polityka prywatności.

Day Skipper

Osoba posiadająca certyfikat Day Skipper ma podstawową wiedzę nawigacyjną i umie zaplanować oraz wykonać krótki przelot w żegludze przybrzeżnej. Jest to kurs dla osób, które chciałyby zacząć samodzielnie prowadzić jachty morskie.

Podczas kursu nauczysz się prowadzić jacht na krótkich przelotach w żegludze przybrzeżnej, prowadząc samodzielnie nawigację i odpowiadając za jacht. Instruktor będzie przy Tobie, doradzając i zapewniając Ci bezpieczeństwo. W kursie chodzi o to, by wziąć pełną odpowiedzialność za jacht i załogę, jest więc to doskonała szkoła dla początkujących kapitanów. Jeżeli masz poczucie, że nie potrafisz w pełni kontrolować jachtu, zapraszamy na kursy manewrowe.

Główny nacisk położony jest na wykonywanie manewrów oraz przygotowywanie do prowadzenia bezpiecznej nawigacji przybrzeżnej. Podczas tego intensywnego tygodnia będziesz dowodzić jachtem podczas krótkich, przybrzeżnych przelotów. Jeżeli Twoje umiejętności nawigacyjne wymagają odświeżenia, możesz skorzystać z pomocy naszych instruktorów i wziąć udział w kursie Day Skipper Shorebased.

Egzamin Day Skipper może być prowadzony na jachtach żaglowych i motorowych, a Twój certyfikat będzie miał stosowną adnotację. Egzamin zdajesz na tej samej łódce, na której odbywałeś kurs Day Skipper Prep. Możesz także zdawać egzamin na własnej jednostce, pamiętaj jednak, że standardy wyposażenia RYA nieco się różnią od przyjętych np. w Polsce, co może prowadzić do trudnych pytań podczas egzaminu. RYA zapewni Ci egzaminatora. W przypadku, gdy chcesz zamówić egzamin w odległych rejonach, należy pokryć koszt dojazdu egzaminatora.

Pogram kursu

 1. Preparation for sea
 2. Deck work
 3. Navigation
 4. Pilotage
 5. Meteorology
 6. Rules of the road
 7. Maintenance and repair work
 8. Engines
 9. Victualling
 10. Emergency situations
 11. Yacht handling under power
 12. Yacht handling under sail
 13. Passage making
 14. Night cruising

Podczas Day Skipper Prep sprawdzimy wspólnie Twoje umiejętności i popracujemy nad brakami tak, aby zapewnić Ci sukces podczas kursu i bezpieczne żeglowanie po. Instruktor omówi z Tobą szczegółowo Twoje postępy w połowie i pod koniec kursu.

Pełną listę zagadnień egzaminacyjnych znajdziesz w RYA Sail Cruising Logbook (kod G15) lub RYA Motor Cruising Logbook (kod G18), obydwie pozycje możesz zamówić przez naszą szkołę lub klikając w linki ze sklepu RYA. Pamiętaj, ze członkowie RYA maja zniżkę na wszystkie zakupy.

Wymagania wstępne

Zanim przystąpisz do egzaminu

 1. Posiadasz odpowiedni staż dni/mil/przelotów
 2. Sprawdź czy masz wymagany staż
 3. Pomyśl o uzyskaniu certyfikatu SRC
 4. Znasz zagadnienia egzaminacyjne opisane w publikacjach G15 lub G18 do poziomu Day Skipper (praktyczne i teoretyczne)
 5. Istotnym ułatwieniem jest odbycie kursu Day Skipper Shorebased
 6. Spełniasz wszystkie wymagania wstępne opisane powyżej

 

Ocenia podlegają Twoje umiejętności skiperowania, manewrowania łódką w warunkach przybrzeżnych, dobra praktyka morska, nawigacja, znajomość zasad bezpieczeństwa, znajomość międzynarodowych przepisów o zapobieganiu zderzeniom na morzu, wiedza meteorologiczna i jej stosowanie, wykorzystanie środków sygnalizacji i łączności oraz manewry portowe. Podczas egzaminu możesz zostać spytany z teorii będącej w programie szkolenia na stopień Day Skipper. Jesteś oceniany przez cały CZAS PODCZAS KURSU, A Twój instruktor wystawi Ci certyfikat po jego zakończeniu lub ustali z tobą dalszy plan działania.

Twój instruktor

Kto prowadzi szkolenie: Nasze rejsy prowadzą doświadczeni skiperzy posiadający certyfikat RYA/MCA Yachtmaster Offshore/Ocean Commercially Endorsed pracujący według najwyższych standardów zawodowych. W rejsach szkoleniowych i podczas kursów teoretycznych jesteś pod opieką instruktorów certyfikowanych przez RYA do prowadzenia kursu i egzaminowania w jego zakresie. Każdy instruktor SAILPRO podlega corocznej weryfikacji podczas weryfikacji jakości kształcenia w centrum szkoleniowym dokonywanej przez asesora RYA.

Jak dojechać na szkolenie
Nasza baza w Portimao to okazja do nauki na jednej z najpiękniejszych cześci europejskiego wybrzeża. Tanie loty oferuje Ryanair do Porto, a do samego Portimao dojedziesz tanim pociągiem (ok. 7 Euro) W Cowes lub Southampton uczysz się w historycznej zarówno dla żeglarstwa jak i historii morskiej części Angielskiego wybrzeża. Dotrzesz tanimi lotami do Londynu a stamtąd autobusem (taniej) lub pociągiem (tanio jeżeli rezerwacja została dokonana wcześniej).  Na końcu krótka przeprawa promowa. W każdym przypadku podpowiemy Ci jakie są najtańsze opcje.

Zapisz się na kurs: RYA Day Skipper

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Nieprawidłowa wartość

Wprowadzone dane są nieprawidłowe

Invalid Input

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane

Nieprawidłowe dane


Instructor on Duty

Masz pytania? Nasz instruktor dyżurny wszystko Ci wyjaśni. Napisz lub zadzwoń:

Agnieszka Schramm-Newth

a.newth@sailpro.pl

+48 509 29 35 85

 

Złap nas na Facebooku

Zapisz się do naszego newslettera!

* pola wymagane

 
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt
e-mail kontakt